Jdi na obsah Jdi na menu
 


KOČIČINY

JANA OŠČÁDALOVÁ : KOČIČINY

Ukázka:

......Kočičí dodavatelka nám tedy dovezla černou ježatou kuličku, jíž jsme se představili a zkonzultovali s ní jméno, které jsme jí vybrali. Musím podotknout, že jsme měli jméno vymyšlené už dávno předem, jenže jsme netušili, že k němu patří jiná kočka. Tači je schválila, a tak jsme jí předvedli její byt. První cesta vedla do fekálního domečku, druhá k miskám a třetí – do květináče. Leč my jsme byli připraveni.

Než jsme si pořídili kotě, tedy než si kotě pořídilo nás, zakoupili jsme velkou knihu moudrých rad, kterou napsal slovutný anglický veterinář. Zejména jsme prostudovali kapitolu o tom, jak zabránit kočkám v útoku na květináče, protože máme pokoje plné květin – co květin, přímo stromů ve velkých nádobách.

Podle britského pana doktora stačí překrýt květináč hliníkovou fólií, neboť kočičky nesnáší její praskání. Hbitě jsme položili na hlínu alobal a vzápětí již náš neposedný plyšáček honil po pokoji stříbřitý cucek, bez sebe nadšením ze zvuků, které vydává.

 

Moc hezké, ne? 70 bezvadných kapitol kočičího čtení! A jak hezky se to ilustruje! :-) Těšme se společně na hotovou knížku! :-)