Jdi na obsah Jdi na menu
 


POHÁDKY PRO DOSPĚLÉ DĚTI A NEDOSPĚLÉ DOSPĚLÉ

Spisovatel David Laňka napsal nádhernou knihu. Její původní název zněl Pohádky ze života. I když jej autor později změnil na POHÁDKY PRO DOSPĚLÉ DĚTI A NEDOSPĚLÉ DOSPĚLÉ, jsou to skutečně takové prazvláštní pohádky ze života. Když se do nich ponoříte, vidíte sami sebe a myslíte třeba na kamínky, které jste od někoho dostali, nebo dali z lásky a jsou Vám dražší než všechny poklady světa, myslíte na lidi, kteří ač nepobrali příliš krásy těla, krása jejich duše všechno vyrovná, stejně jako v rozedrané krabici se může skrývat podivuhodný a překrásný dar a také na to, že někdy dáte lásku někomu, na jehož tváři se pak rozpustíte jako sněhová vločka, o které nemá tušení.....

Občas možná budete mít lehký pocit, jakoby v pozadí Davidova pera na Vás vykukoval i Oscar Wilde a Andersen.

Pohádky mě hluboce oslovily a že nejsou úplně pro děti, ráda bych k nim autorovi vytvořila takové trošku jiné, trošku zvláštní a mírně melancholické ilustrace. Tomu jsem přizpůsobila i celkové barevné ladění a techniku. Ale v některých pohádkách je i plno bystrého vtipu a jemného humoru, takže na papíře nebudu jen smutnit, ale také se usmívat.

Kniha vyjde v nakladatelství Triton v edici Laskavé čtení. (Modrý Poťouch - 2010, Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my - 2010)